Ako dopadol zápas do 21 medzi Nemeckom a Anglickom

Publikované: 29.06.2017

Futbal sa v posledných rokoch teší čoraz väčšej a väčšej popularite. Nie že by v minulosti nepatril k tým najobľúbenejším športom na svete, avšak v posledných dekádach sa dostáva na úplne inú úroveň ako kedysi. Svedčia o tom aj veľké súťaže ako majstrovstvá sveta či Liga majstrov.

Fakt, že futbalu sa nevieme nabažiť podporuje aj šampionát do 21 rokov, ktorý režíruje UEFA. Na tomto turnaji sa predstavujú reprezentanti jednotlivých krajín, podobne ako na majstrovstvách sveta, avšak všetci hráči sú mladší ako 21 rokov. Žiaden iný šport neponúka na takejto mediálnej úrovni turnaje a zápasy mladistvých ako to je práve tu, a aj to je známkou toho, že v budúcnosti sa môže popularita futbalu mladých ešte zvýšiť.

BONUS: % do výšky €
Stávka

Prevaha na strane Nemecka

Poďme teda ale už na konkrétny zápas. V utorok podvečer sa proti sebe postavili dve veľké futbalové mocnosti, a to konkrétne Anglicko a Nemecko. Niet pochýb, že oba národy majú vo svojich kruhoch veľké množstvo mladých talentov, čo sa ukázalo aj v tomto zápase. I keď pre mnohých z nás je ikonou futbalu práve Anglicko, v tomto zápase malo jasnú prevahu práve mužstvo z Nemecka. Či už sa to týka držania lopty, striel celkovo alebo striel na bránu, počtu rohov či menšieho počtu faulov, Nemci vo všetkom dominovali. Ale nebol to tak jasný zápas ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Napriek tomu, že mali prevahu vo všetkých štatistikách, v tej najdôležitejšej to bolo stále vyrovnané. Až do konca riadneho hracieho času držali anglický hráči vyrovnaný stav, a preto sa zápas dostal až na penalty.

Vypätý zápas až do úplného konca

Prvý gól zápasu padol v 35. minúte, kedy sa podarilo nemeckým hráčom dostať do vedenia. Gól nasledoval po rohovom kope, a Davie Selke dokázal hlavičkou dostať svoj tím do vedenia. Angličania ale nenechali na seba dlho čakať, a v 41. minúte sa zásluhou hráča menom Demarai Gray dokázali vyrovnať svojmu súperovi. Druhý polčas začali lepšie práve hráči Anglicka, keď hneď v 50. minúte išli do vedenia. Tento stav im vydržal až do 70. minúty, kedy sa opäť hlavičkou dokázal presadiť hráč z Nemecka, a bolo vyrovnané. Nerozhodný stav 2-2 už do konca riadnej hracej doby nebol zmenený, a tak nasledovali penalty.

Prvú penaltu dokázalo Nemecko premeniť, ale to isté sa podarilo aj tímu Anglicka. V druhej rade pokutových kopov sa blysli brankári oboch tímov, ktorí dokázali strely vychytať. Skóre bolo vyrovnané aj po tretej rade kopov, kedy obaja strelci premenili penaltu a tak bol stav nerozhodný 2-2. To isté nasledovalo aj po ďalšej rade, a konečne v piatej rade nastal bod zlomu. Nemecký hráč penaltu premenil, ale Anglicku sa už nepodarilo na to odpovedať. Práve táto jedna nepremenená penalta rozhodla o víťazstve Nemecka a postupu do finále.

Ako vypadali kurzy na zápas?

Už pred zápasom boli Nemci favorizovaní, kurz na nich v bet365 bol 2.40, a na Anglicko bol kurz 3.10. Hráči Nemecka teda dokázali naplniť svoje papierové predpoklady, a tak sa môžu tešiť na finálový zápas celého turnaja.