Zápas ligy majstrov - Real Madrid a Dortmund

Publikované: 08.10.2017

Opäť je tu späť najprestížnejšia liga na svete, v ktorej sa pravidelne konajú tie najlepšie zápasy na svete. I keď v prvých zápasoch zväčša hrajú silnejšie tímy proti slabším, stále sa je na čo pozerať.

Zaujímavé to ale je v momente, kedy sú všetky slabšie tímy vyradené a a ide do tuhého. Krásou futbalu je, že v takýchto zápasoch nie je vždy najľahšie odhadnúť kto bude mať na vrch, a nepomáhajú tomu ani kurzy, ktoré sú pomerne tesné, takže určiť víťaza dopredu sa nie vždy musí podariť. V lige majstrov už nastala fáza, že sme sa dočkali takýchto duelov, hoci stále beží iba skupinová fáza tejto akcie. Ako teda tento napínavý zápas dopadol a akých prekvapení sme sa v ňom dočkali, si povieme nižšie.

BONUS: 100% do výšky 999€
Hrať

Ako to vyzerá v jednotlivých skupinách?

Už klasicky máme v lige majstrov 8 skupín, konkrétne od A po H. Real Madrid aj Borussia Dortmund sú v úplne tej poslednej, a to v skupine H. Spolu s nimi sú v tejto skupine aj Tottenham a Apoel Nicosia. Všetky tímy v tejto skupine majú za sebou 2 zápasy, a na čele je zatiaľ Real Madrid. Avšak o spolu o prvé miesto sa delí spolu s Tottenhamom, ktorý má na chlp rovnaké skóre. Po pravde boli ich zápasy dosť identické, keďže oba tímy dokázali Dortmund poraziť 3:1 a Apoel Nicosia v pomere 3:0. Rozhodujúce teda bude keď sa tieto dva tímy stretnú na ihrisku proti sebe.

Žiadne veľké prekvapenia sa zatiaľ nedejú ani v ostatných skupinách, a vedú v nich favoriti. V skupine F je načele Manchester City, v skupine E Sevilla, skupinu D vedie Barcelona, ktorá dokázala poraziť Juventus Turín, a ten je zatiaľ na poslednom mieste v tejto skupine, keďže sa v nej zatiaľ hralo len po jednom zápase. V skupine C vedie Chelsea Londýn, v Béčku vedie mužstvo z Paríža, a to aj pred Bayernom Mníchov, a v Áčku si zatiaľ drží prvenstvo Manchester United. Práve teda prebieha druhé kolo zápasov, a iba čas ukáže či sa bude poradie v jednotlivých skupinách ešte veľmi meniť.

Real Madrid mal zápas pevne v rukách

To, že je Dortmund kvalitné mužstvo nie je žiadna novinka,avšak na formu Realu jednoducho nemá. Dôkazom toho bol hneď akčný nástup do zápasu, kedy sa už v 19. minúte podarilo Realu skórovať. Do konca prvej polovice zápasu sa toho okrem 3 žltých kariet moc nedialo, avšak hneď po prestávke dokázal rýchlym tempom Real Madrid ešte zvýšiť svoj náskok, a to zásluhou svojej najväčšej hviezdy, Cristiana Ronalda. Od 49. miníty malo teda mužstvo zo Španielska už dvojgólový náskok, a zápas malo vo svojich rukách. O 5 minút neskôr ale Dortmund znížil, ale v 79. Minúte Ronaldo upravil skóre na konečných 3:1.

Stávkové kurzy

Nie je žiadne prekvapenie, že v tomto zápase boli lepšie kurzy na Real Madrid, avšak nie až o toľko ako by niekto čakal. Kurz na výhru Realu bol 2.50, a tie na výhru Dortmundu 2.70, čo je ozaj malý rozdiel. Aký bol váš odhad?