Na MS v hokeji sa bojuje už o semifinále!

Publikované: 27.05.2018

Hokej sa radí k jedným z tých najpopulárnejších športov na svete, o tom nie pochýb. Aj u nás sa tento šport teší veľkej obľube, i keď to vyzerá tak, že zlaté časy našej reprezentácie sú už dávno v minulosti. Práve tesne po začatí nového milénia sa začalo tak veľa z nás zaujímať bližšie o hokej a pravidelne ho sledovať, keď naši chlapci dokázali na každých jedných majstrovstvách, bojovať o medaily.

Dnes je to síce už trochu inak, ale stále sa môžeme tešiť z toho, že aj náš tím to dotiahne až na šampionát, a napriek všetkým predpokladom a negatívnym názorom, nám vôbec nerobia hanbu. Nie je to síce tak, že nič nie je ich chyba, avšak v ich tímovej hre a stratégii sú stále značné medzery. Nechajme náš tím už ale tak a poďme sa pozrieť na zvyšných 8 tímov, ktoré budú bojovať o postup do semifinále.

BONUS: 100% do výšky 999€
Hrať

Kto má najväčšie šance na výhru?

Vždy sa pred začiatkom šampionátu dá podať stávku na absolútneho víťaza celého šampionátu. Postupne sa ale tieto kurzy podľa jednotlivých zápasov upravujú, a tak tesne pred bránami semifinále sú čísla už o čosi presnejšie. Najväčšiu šancu na výhru titulu má Švédsko, ktoré si zatiaľ počínalo viac než dobre, a zo siedmych doposiaľ odohratých zápasov, dokázalo 6 vyhrať v riadnej hracej dobe, a jeden v rámci predĺženie. Na svojom konte teda ešte nemá prehru, a aj preto sú kurzy na výhru celého šampionátu pre toto mužstvo relatívne nízke, v pomere 2.75. Druhú najvyššiu šancu na výhru má Kanada, na ktorú je kurz 4.50. Tretí sú Fíni s kurzom na výhru súťaže 5.00.

Najbližšie zápasy rozhodnú o semifinalistoch

Po dlhej skupinovej fáze sa konečne dostalo na vyraďovacie kolá, v ktorých už ide o všetko. Fínsko sa postaví proti Švajčiarsku, ktoré zabránilo nášmu tímu aby sa dostalo do tejto fázy, a tak to bude pomerne jednoznačný zápas pre Fínov, ktorí dokázali vyhrať svoju skupinu B. Tak isto budú mať ľahších súperov aj favorizovaní Švédi, ktorí sa v štvrťfinále postavia proti slabšej Litve. Zaujímavé budú ale zápasy medzi USA a Českou republikou, v ktorom majú na vrch jednoznačne Američania. Kurz na ich výhru je 1.80, zatiaľ čo na výhru Čechov je kurz až 3.60. V prípade posledného štvrťfinálového zápasu, si zmerajú sily tímy z Ruska a Kanady, pričom na vrch má podľa kurzov jednoznačne Kanada, s kurzom na výhru 1.76, zatiaľ čo pre Rusov sú čísla nepriaznivejšie, a na ich výhru je  kurz až 3.60.

Zostanú už len štyria najlepší

Už tento víkend sa celý turnaj končí, a tak sa v sobotu rozhodne v semifinálových bojoch o tom, kto sa pozrie do finále, a kto bude bojovať o tretie miesto. Vzhľadom na jednotlivé kurzy sa dajú výsledky zápasov pomerne dobre odhadnúť, avšak nie vždy je tá najpravdepodobnejšia cesta, tá správna. V hokeji ale viac rozhoduje kvalita mužstva ako napríklad vo futbale, a tak je tento dynamický šport o trošku viac predvídateľný. Môžeme sa teda tešiť na skvelé semifinálové a tiež finálové zápasy!