Už len 16 najlepších v turnaji Roland Garros

Publikované: 06.06.2018

Tak ako v každom inom športe, i v tenise je veľa turnajov na ktorých má každý jeden hráč šancu dokázať, že je tam kde je, zaslúžene. Či už sa jedná o tých najlepších hráčov, ktorí sa pohybujú v prvej desiatke, alebo o prekvapenia zo strany nováčikov, ktorí síce sú ešte neskúsení, ale práve ich neokukaný štýl hry môže aj tých najlepších zaskočiť.

Tenis je individuálny šport, a tak výsledok každej dvojhry závisí iba na dvoch hráčoch, ich aktuálnej kondičke či mentálnom stave. Ani tí najlepší z najlepších nevyhrávajú všetky zápasy, a preto je v tenise dôležité byť vo fyzickej kondícii, ale hlavne byť v dobrom mentálnom rozpoložení, keďže každý jeden zápas dokáže byť dobrý test nervov a koncentrácie. Nie je tomu inak ani na Roland Garros 2018, ktorý má za sebou už necelé 2 týždne hry, a pred sebou ešte jeden. V hre zostalo už len tých 16 najlepších, tak sa pozrime ako sa im darí!

BONUS: 50% do výšky 350€
Hrať

Veľkí favoriti i menší hráči

Medzi mužmi to vypadá dosť zaujímavo. V top 16 sa ocitli esá ako Djokovic, Thiem, Cilic či Zverev, avšak jedná sa o hráčov z prvej desiatky v rebríčku, a tak sa niet čomu diviť, že práve títo hráči to majú namierené do štvrťfinále. Z týchto zápasov ale bolo určite najzaujímavejšie sledovať zápas keď bolo v hre ešte 32 najlepších, a to medzi Djokovicom a Agutom zo Španielska. Agut je skoro o 10 priečok v rebríčku vyššie, a tak sa jednalo o pomerne vyrovnaný zápas. Kurz pri stávkovaní na výhru Djokovica v tomto zápase bol 1/5 a zároveň sa zvýšili aj šance na jeho celkovú výhru titulu, ktoré pred zápasom boli v pomere 11/1. V tomto zápase dokázal Djokovic prekvapiť, keď po prvom vyhranom sete v pomere 6:4, druhý tesne prehral v tie breaku, v treťom sete dokázal tie break premeniť vo svoj prospech, a v poslednom sete mu už Agut nestačil a Djokovic ho vyhral hladko v pomere 6:2.

Aj medzi ženami sa bojuje o osemfinále!

Napriek tomu, že našej Magdaléne Rybárikovej ani Českým hráčkam sa na Roland Garros nedarí, stále sa je na čo dívať. Do najlepšej 16ky postúpili Muguruzová, Halepová a Keysová, avšak to tiež nie je žiadne prekvapenie. Kde sa ale prekvapenie konalo, bolo v zápase medzi Buzarnescuovou a Svitolinovou z Ukrajiny, ktorá dokázala len 2 týždne dozadu poraziť svetovú jednotku, avšak v tomto značne ľahšom zápase na Rumunku nestačila. Kurz na jej výhru v danom zápase bol 9/2, a tak sa určite potešili všetci, ktorí si v tomto zápase stavili na jej súperku. I keď to bol vyrovnaný zápas, prehra v pomere 3:6 a 5:7 proti značne slabšej súperke určite zamrzí.

Prekvapenie v mužských dvojhrách

Zatiaľ čo väčšina doublov dokázala obhájiť svoje postavenie, prvá nasadená dvojica v zložení Brazílčana Mela spolu s Poliakom Kubotom, podľahla v zápase proti Bopannovi a Roger-Vasselinimu, v pomere 4:6 a 6:7, po pomerne jednoznačnom tie breaku, ktorý skončil 7:1. Je to teda známka toho, že ani v tenise to nie je vždy také isté!